Szukaj |  Strona główna Lasku |  Album |  Użytkownicy |  Profil |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości |  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Lekarze i Pielęgniarki 2010
Autor Wiadomość
dezaprobator 
Administrator

Wysłany: 2010-10-28, 19:25   Lekarze i Pielęgniarki 2010

WSZYSTKICH ZNAJOMYCH LEKARZY, PIELĘGNIARKI, MAGISTRÓW PIGULARZU ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWY KONGRES "LEKARZE I PIELĘGNIARKI 2010- METODY OBCHODZENIA ROCZNICY ZARAŻENIA SIĘ ŚMIERTELNĄ CHOROBA PRZENOSZONA DROGA PŁCIOWA", KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ LASKOWEJ KLINICE.
> > PROGRAM KONGRESU:
> > 1. POWITANIE PRZYBYŁYCH GOŚCI
> > 2. PREZENTACJA ORGANIZATORÓW I GŁÓWNYCH PRELEGENTÓW: Kacha, Tereska, Miśka, Monika
> > 3.CZĘŚĆ DOŚWIADCZALNA - BADANIE NASTĘPUJĄCYCH METOD:
> > - ZASTRZYKI NA BÓL ISTNIENIA
> > - MAŚCI NA MELANCHOLII UPADKI
> > - PASTYLKI NA BOLĄCZKI GORĄCZKI
> >
> > TERMIN: 13 - 14 LISTOPAD
> > MIEJSCE: LASEK
> >
> > ZE SOBĄ ZABIERAMY:
> > - odpowiedni strój
> > - przydatny sprzęt do ćwiczeń praktycznych
> > - szeroko rozumiana wiedzę medyczna

Wersja skrócona:
Sobota 13 Listopad urodziny Kachy, Tereski, Miśki i Moniki – temat Imprezy: Lekarze i Pielęgniarki – Strój Tematyczny Obowiązkowy.
Ostatnio zmieniony przez dezaprobator 2010-11-16, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  

Kacha 

Wysłany: 2010-10-29, 18:06   

Mam nadzieje, ze sie powoli szykujecie na terapie 13 listopada... W imieniu swoim jak i Monii, Miski i Teski wszystkich przyjaciół i znajomych serdecznie zapraszamy ;-)

Wyro 

Wysłany: 2010-10-29, 22:41   

hm... doktor wyro... brzmi nieźle...hm...

arturo 
arturo

Wysłany: 2010-10-30, 11:05   

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły odnośnie przebiegu imprezy oraz oprawy to Piszcie.
Wstępny zamysł nazwania izb w chacie : rzigolak - oiom (oddział intensywnej opieki medycznej), Gawra Ordynatora Szpitala Lasku (pomieszczenie gdzie śpi Lechu koło kuchni) - izolatka. czechówa, absolwent, lotnisko, prezesówa, palarnia, pepsi...
Z-ca Ordynatora Laskowego Szpitala Dla Psychicznie Chorych dr n. med. ;-) Arturo

Monika 

Wysłany: 2010-10-30, 11:45   

Doktorze Arturo, gratuluję pomysłu.
Dorzucam zatem kilka własnych:
Czechówa - Dyżurka Pielęgniarek,
Absolwent - Pokój Zabiegowy
(A może lepiej zarezerwować tę nazwę dla Jadalni, wszak to właśnie tam będziemy wykonywać większość zabiegów, z drugiej strony z jadalni możemy zrobić też salę operacyjną)
Palarnia - Izba Przyjęć,
Kuchnia - Laboratorium.

To tyle z mojej strony.
Przy okazji zapraszam wszystkich serdecznie.
Przed przyjazdem skonsultuj się ze swoim lekarzem lub farmaceutą ;-)

Dr hab. Monika

Wyro 

Wysłany: 2010-10-30, 22:46   

pepsi - kostnica
lotnisko - kaplica szpitalna

Kacha 

Wysłany: 2010-10-31, 15:55   

pepsi - detoks lub oddział leczenia uzależnień - tak mi się pokojarzyło, dr Wyro ;-)

Na kostnicę to by mi też pasował obecny warsztat, tudzież wewnętrzna pepsi.

Szpakówa, jak już Lesio ogłosił, to będzie gabinet ginekologiczny.

Primum non nocere.

Prof. dr hab. nauk psychiatrycznych Kacha

aVgan 

Wysłany: 2010-10-31, 16:21   

Kacha napisał/a:

Szpakówa, jak już Lesio ogłosił, to będzie gabinet ginekologiczny.

Kacha

To mi nie pozostaje nic innego jak prowadzenie Oddziału Ginekologii :mrgreen:

arturo 
arturo

Wysłany: 2010-10-31, 21:11   

Ja myślę, że kostnica mogła by być też w piwnicy. Jest tam chłodzik, więc mięso zabalsamowane trunkami laskowymi będzie niczym towarzysz Lenin w mauzoleum w Moskwie.
Pozostaje prezesówa bez obsady:może rtg. tomograf, rezonans czyli izba prześwietlania, brania i dawania :-P
Z-ca Ordynatora Laskowego Szpitala Dla Psychicznie Chorych dr n. med. Arturo

Kacha 

Wysłany: 2010-11-01, 13:51   

Tak, o piwnicy jako kostnicy też pomyslalam, ale nie wiem jak by to opisać, bo jak wiadomo po dzwirzach do piwnicy caly czas depczemy. Chyba, że ....Lesio otworzy ta podchatkowa komore 8-)

aVgan, jak widzisz juz z marszu zostałeś szefem poradni K ;-)

yeż 
gatunek reliktowy

Wysłany: 2010-11-01, 17:47   Hey !

Witam wszystkich Laskowiczów, chatkowiczów , personel medyczny i potencjalnych pacjentów Kliniki na Lasku. :mrgreen:
Fajnie, że będziemy się bawić w lekarzy bo ostatni raz robiłem to dawno, dawno, dawno temu a może i dawniej w czasach gdy byłem niewiele większy od wiadra. :-P
Widząc, że łapanka na ordynatorów oddziałów oraz specjalistów przebiega pomyślnie chciałem zaproponować również swój udział.
Niestety dr Avgan zajął już wakat który mnie interesował, ale jeszcze chyba nic straconego bo można zorganizować konkurs i wybrać lepszego kandydata. :-/ Sadzę, że z takimi atutami jak słabym wzrokiem i łapami kowala byłbym bardziej docenionym w tej robocie.
Dodatkowo przejąłbym ten oddział z własnym sprzętem jako unikalnym w skali światowej wyposażeniem

Chciałem również zwrócić uwagę szanownemu koledze, że medycyna jest poważną dziedziną w której dawno odeszło się od badań na poziomie organoleptycznym.
Ponadto chciałem uprzejmie zwrócić uwagę szanownemu koledze, że podjęcie tak ogromnego wyzwania jak prowadzenie wymienionego oddziału wymaga wyobraźni.

A to zdarzenie nie wiem czy prawdziwe :

Dziewczyna u ginekologa. Młody, przystojny lekarz zaczyna badanie, zakłada jednorazową rękawiczkę, wkłada palce. Zwykłe badanie. Nagle dzwoni telefon. Lekarz jedną ręka odbiera, a jako że czas to pieniądz drugą kontynuuje badanie:
- Halo! Tu Heniek... ze studiów... jestem w twoim mieście.
- Nie może być. Przyjeżdżaj, trzeba to oblać.
- A jak do ciebie dojechać? Dzwonię z dworca.
- Z dworca to pojedziesz prosto, później w lewo, będzie rondo, na rondzie w prawo, następne rondo i dalej to prosto, prosto i jesteś u mnie...
Na to pacjentka:
- Panie doktorze czy jeszcze jedno rondo mogę prosić?

Dlatego uważam, że nasz szanowny kolega znany z nadmiernego aplikowania pacjentom leków psychoaktywnych z racji głębokiego doświadczenia w tej dziedzinie nauk medycznych, powinien raczej objąć oddział detoksykacji na poziomie cn. Katedry w Laskowej Akademii Medycyny Stosowanej Inaczej.

Ale jakby co i gdyby nie, to interesuje mnie jeszcze chirurgia zimna, ciepła i gorąca (np. kastracja laserem)

a szczególnie chirurgia plastyczna .
Ooo taka na przykład:

lub taka:

albo taka:

Przewidując niejedno zejście jako specjalista medycyny sądowej mógłbym dokonywać autopsji (u niektórych denatów nawet kilkakrotnie). Tzw "zimna chirurgia"
I tutaj autentyczne cytaty z sali sądowej:

P: Przypomina sobie Pan o której zaczął Pan autopsję?
O: Autopsję zacząłem o godzinie 8:30 .
P: Czy Mr. Denningten był wtedy martwy?
O: Nie, siedział na stole i dziwił się, dlaczego dokonuje na nim autopsji.

P: Panie Doktorze, zanim rozpoczął Pan autopsję, zbadał Pan puls?
O: Nie.
P: Zmierzył Pan ciśnienie?
P: Sprawdził Pan oddech?
P: A więc jest możliwe, że pacjent jeszcze żył, kiedy dokonywał Pan autopsji?
P: Jak może być Pan tak pewny, Panie Doktorze?
O: Ponieważ jego mózg stał w słoju na moim stole.
P: Czy pomimo to, mogło być możliwe, że pacjent był jeszcze przy życiu?
O: Tak, było możliwe, że jeszcze żył i praktykował gdzieś jako adwokat.

A tutaj wynik pewnej autopsji :lol:
http://www.sadistic.pl/pieczona-swinia-vt17567.htm

No i jeszcze w ramach nadgodzin lub społecznie mógłbym poprowadzić gabinet masażu na oddziale żeńskim :-D z masażem bańką :lol: , gorącymi kamieniami :-D ,ciepłymi jajkami :-P , rozpalający - świeżymi pokrzywami :oops: oraz masaż chłodzący płytą podłogową sprzed Czechówy :->
A jak Dyrekcja oko przymknie to jeszcze inne rodzaje masażu :roll:

Ponieważ porządna klinika w której ciągle coś się dzieje nie może funkcjonować (szczególnie w dzisiejszych czasach ) bez kapelana, zatem proponuję powierzyć tę funkcję obecnemu Ojcu Dyrektorowi czyli Lechowi który już niejednemu na żywca (najczęsciej pierwszemu napotkanemu rano) dokonał "ostatniego namaszczenia"

Ja pier...

U psychiatry:
- Trochę się pogubiłem w pańskiej historii. Czy mógłby pan zacząć od początku?
- No dobrze. A więc, na początku stworzyłem Ziemię...

Na koniec chciałem przypomnieć szanownym koleżankom zamieszkałym w Rybniku (a wiemy, że takowe będą) aby określiły się ostatecznie jaką dziedzinę nauk medycznych zamierzają reprezentować. Nie chcę tutaj absolutnie , ale to absolutnie niczego sugerować ale w dzisiejszym pojechanym świecie jest szczególne zapotrzebowanie na pewnych nielicznych specjalistów.

Specjalista medycyny egzotycznej, niepospolitej i niekonwencjonalnej – znachor n.med. Yeż

Chłop u lekarza:
-Doktorze. Od 3 dni nie mogę się wysikać.
-Proszę się rozebrać. Co się Pan dziwisz? Masz Pan go na supeł zawiązany!
-O ku...a. Znowu zapomniałem kupić chleb!

No i nie zapomnijcie kupić chleba ! bo wiecie jak teraz w szpitalach karmią :)) :lol:
Ostatnio zmieniony przez yeż 2010-11-04, 22:00, w całości zmieniany 7 razy  

Kacha 

Wysłany: 2010-11-01, 22:21   

Wszystko jest jak należy, Oddział Mniej Lub Bardziej Intensywnej Opieki Psychiatrycznej jest pod moja opieką 8-)

wystarczy spojrzeć kilka postów wyżej ;-)

Prof. dr hab. nauk psychiatrycznych Kacha

[ Dodano: 2010-11-02, 19:54 ]
jeszcze jedno ważne pomieszczenie kontroli przepływu pacjentów - REJESTRACJA- mysle ze

sień, korytarz lub hol (chodzi o pomieszczenie do którego wchodzimy z palarni, przepraszam

izby przyjęć) będzie się do tego nadawał ;-)

yeż 
gatunek reliktowy

Wysłany: 2010-11-03, 11:46   Obsada Izby Przyjęć oraz inne sprawy

Proponuję zatrudnić tutaj kolegę Danny'ego -on zawsze tak szczerze i po przyjacielsku wszystkich wita :mrgreen:

Jak widzę, jest wiele wzajemnie wykluczających się propozycji przystosowania tych kilku pomieszczeń w chałupie do różnych funkcji. Propozycja ode mnie by klop (pepsi) był komorą do tlenoterapii (Oxy Action) gdzie niejeden osłabiony pacjent lub lekarz dozna ulgi i nabierze sił. Oczywiście te specjalistyczne urządzenie podlegałoby pod oddział leczenia uzależnień i detoksykacji. ;-)
A tak niektórych terapia-wodno-tlenowa ożywia :lol:
http://www.filmiki.jeja.p...w-toalecie.html

Kuchnia proponuję niech pozostanie kuchnią bo jak będzie się inaczej nazywała to będzie pełna pacjentów i personelu i ciągle będzie słychać wydawaną z oddali grzmiącym głosem komendę w stylu "Łysy wyd..." albo jeszcze uprzejmiej.
Poza tym w każdym szpitalu nawet psychiatrycznym kuchnia jest :!:

A niech mnie kto spróbuje na stałe w kuchni umieścić to Wam taką bez soli i przypraw szpitalną cieniachę uwarzę, że dwa największe gary w chałupie tejże karmy będą razem miały wartość energetyczną jednego Tic Taca. :-o

I nie oblizujcie się bo prawdziwe są kilka razy mniejsze :lol:

Pozostaje problem braku pomieszczeń ale i ten można rozwiązać.
Otóż możemy się zwrócić o posiłki do armii aby przysłali na nasze manewry szpital polowy wraz z personelem ,najlepiej jeszcze z kilkoma chirurgami.
Znam nawet kilku z nich:

I piszcie coś organizatorzy i solenizantki na forum bo jak tak dalej będę za Was się udzielał to przymusowo zostanę jeszcze Dyrektorem tego, no "szpitala" a takiej odpowiedzialności na siebie nie wezmę ;-)

Ruda 
'Carpe diem'

Wysłany: 2010-11-06, 12:51   

I Mikołów chciał na zacnej imprezie być, w lekarzy i pielęgniarzy się bawić.
Niestety z wielkim żalem na sercu musimy przełożyć nasz wyjazd.
Jedynym optymistycznym wątkiem może być to, że przez te wszystkie przewlekle długotrwałe choroby zostaniecie do następnego weekendu, kiedy to i my przyjedziemy na lasek.
Pozdrowienia i do zobaczenia następnym razem :)

arturo 
arturo

Wysłany: 2010-11-07, 21:51   

Myślę, że brakuje nam środków do odkażania (dezynfekcji), dezynsekcji, deratyzacji itp. Każdy niech zadba o nie we własnym zakresie. :->

Odpowiedz do tematu